זהבה צוקרמן אגמון

לעמוד הפייסבוק של זהבהזהבה צוקרמן אגמון
סרף "אוכל" בהנחיית זהבה, במדיטק בחולון, 4.12.17. 
מעגל שני מבין שלושה.
הגענו למידעטק שלושה מעגלי סרף על אכל. וכמובן שמה שחיכה בראש וראשונה היה שולחן שהתמלא במהירות באכל שהבאנו וביין וכבר היה לנו טעים ושמח.
התיישבנו שלושה מעגלים ושלושה מנחים והחגיגה החלה…
במעגל שהנחיתי אני היו שלוש עובדות ספריה מסורות שגם אירחו את הסרף וסייעו לנו בהתארגנות תודה לגילה, דנה ותמר. והיו במעגל גם תמר שלא עובדת בספרייה ואורנה וטלי ודליה ואיתי וצבי ואנוכי.
תמר נוי פתחה בקטע מספר שכתב אביה: במלחמה לא בוכים/ דוד בראונר. הקטע סיפר על סוף המלחמה איך האב מוצא מצבור לחם וכשהוא נוגש הוא מגלה כי הלחם יבש מאוד ובחיפושיו אחר משהו לטבול בו את הלחם הוא מוצא משהו שהוא סבור כי הוא דבש אך לאכזבתו זה וזלין והוא נאלץ לירוק את האכל שבא אל פיו לאחר רעב ארוך כל כך. הוא מחפש ומוצא מים. לאחר מכן הוא מספר איך אוספים את הניצולים הרוסים והאמריקאים ואז מגישים להם ארוחה אמיתית. איננו יודעים מה היה בארוחה זאת אלא רק כי הזהירו לא לאכל הרבה בבת אחת שמע יבולע להם. רק הלחם והמים- אכל של הישרדות, מוזכרים במפורש. בארוחה כשיש כבר אכל לא חשוב כל כך לפרט…
המשיכה דנה בקטע שהיא כתבה על אכל ועל האהבה שיש בהכנתו ובהגשתו לאהובים עלינו. ואכל שהוא הרבה מעבר להישרדות הכנה והגשה ואהבה כרוכים באכל.
איתי קרא סיפור של דפנה על השכן שאוכל הכל, אכל ללא בקרה, גם אכל שפג תוקפו ואחר כך מחצרר והשכנים שומעים. כבר שלושים שנה… כי הקירות דקים…
אורנה קראה מתוך ארוטיקה על אכילת פלפלים חריפים מאוד אשר אי אפשר להפסיק לאכל מהם והתשוקה להמשיך לאכל כאלגוריה לנשיקה. אכל ותשוקה…
טלי קראה מתוך חמשת רבעי התפוז- על האישה שמקבלת מגרנות מריח קליפות תפוז ובנותיה, אשר בהן היא מתעללת, מקלפות תפוז בכוונה… אכל ריח והרגשה.
גילה סיפרה שגדלה בקיבוץ ועכשיו שהיא גרה בבניין עם דירות רבות הבינה לאחר זמן שהיא מקבלת מיגרנות כשהיא נכנסת לחדר המדרגות עם ריחות הבישול מהשכנים ועוד..
התפתחה שיחה על אכל וכמה הוא נוגע בכל החושים שלנו..
צבי קרא מקטע שכת כבקורת מסעדות על גלגולו של איבר מין של מחבל אשר מתנתק ומתגלגל להיות נקניקיה שהבקורת גומרת עליה את ההלל. אכל אחר…
דפנה קראה סיפור שהיא כתב על אם שהלכה לעולמה ובנה יושב בערב חג נהנה מריחות מאכלי החג של השכנים ונזכר איך למד והצטיין עבור אימו ואיך מאכליה ליכדו את המשפחה. אך מאז מתה אחותו הידרדרה לזנות וסמים וגם הוא הפסיק ללמוד כי אין לו עבור מי להצטיין.
תמר, הספרנית, הראתה לנו על מסך שהיה לידה תמונות שונות של אכל אשר היו תאוה לעיניים…
לסיום קראתי אני מתוך עשיו קטע על לישת בצק הלחם והחיתוך המדוייק ל900 גר שבסופו יהיה לחם, אכל בסיסי…

סרף אכל במידעטק חולון 4.12.2017

איזו חגיגה היתה לנו!!!