אודות בוק סרפינג

שאלות נפוצות
בוק סרפינג מציע פעילות פנאי המעודדת פתיחות כלפי כל אדם באשר הוא, בלי הבדל של דת, גזע או מין. כולם, בלי יוצאים מן הכלל, מוזמנים להשתתף.
במועדון קריאה המשתתפים מכירים זה את זה ובאים למפגש כדי לשוחח על ספר שכולם קראו מראש.
בוק סרפינג מציע חוויה המשתנה ממפגש למפגש: המשתתפים משתנים והטקסטים שהמשתתפים מביאים עמם הם קצרים ולא ידועים מראש.
הטקסטים מאפשרים התוודעות בין משתתפים שהם זרים זה לזה לפני המפגש. ההתוודעות נעשית דרך הקשבה לקריאה בקול של כל משתתף ודרך השיחה שמתנהלת בעקבות כל טקסט.
בהחלט! רז ספקטור, סופר ישראלי, הוא האיש שהגה את הפורמאט של בוק סרפינג, והוא גם מי שארח והנחה את המפגש הראשון שהתקיים ב-6 ביוני 2013 בתל אביב. מאז יזם רז והקים קבוצות נוספות של בוק סרפינג בישראל ומחוצה לה. כל קבוצה כזאת מנוהלת ע"י אדמין מקומי אחד או יותר. האדמינים אחראים על הגדלת הקבוצות השונות, על איתור בתים וחללי אירוח וכן על שיבוץ מנחים למפגשים השונים.
כן! המגבלה היחידה היא אורך הטקסט – עד עמוד וחצי בספר – וזה כדי שאפשר יהיה "לקלוט" תוך כדי הקשבה את הטקסט. הרעיון הוא להביא טקסט משמעותי עבור מי שהביאו. ודאי שמוקראים שירים וקטעי ספרות אחרים, אבל יש שקראו מייל, הודעת סמס, הקדשה בתוך ספר, צו גיוס, הוראות לגידול צמחי אוויר, ברכת יומולדת ועוד טקסטים בלתי ספרותיים לחלוטין.
הניסיון הראה שכאשר יש יותר מ-8 משתתפים קשה ליצור אינטימיות בקבוצה וכשיש פחות מ-6 המפגש פחות מגוון ולכן פחות מעניין.
המנחה מקבל אחריות על המפגש – החל מהזמנת משתתפיו, דרך ניהול הזמן במהלכו ועד לפרסום סיכום של המפגש. עם זאת, המנחה משתתף בסרף בדיוק כמו שאר המשתתפים.
בעיקרון, כן, אבל מי שרוצה להנחות מקבל הדרכה, וליווי ומשוב ממנחה מנוסה.
מנשנשים, בעיקר בהפסקה, כיבוד קל שהכינו המארחים והמשתתפים הביאו עמם.
כשהזמן מאפשר זאת, מקיימים שני סבבי קריאה, לכן כדאי להצטייד בשני טקסטים. בנוסף, לפעמים מתפתחת דינאמיקה שהופכת דווקא את הטקסט "הרזרבי" שהבאנו ליותר רלבנטי.
המנחה מרכיב את רשימת המשתתפים בסרף מתוך אלה שנרשמו לאירוע. המנחה משתדל ליצור קבוצה מאוזנת מגדרית (נשים וגברים) ומגוונת ככל שניתן (צעירים ומבוגרים, חדשים וותיקים).
לכל סרף נרשמים בממוצע כ-25 א.נשים, בעוד שרק 8 אנשים ייכללו בין המשתתפים וזה כולל את המארח והמנחה. כדאי לציין את עובדת היותך חדשה בזמן ההרשמה לאירוע.
רוב המפגשים נמשכים כ-3 שעות וחצי, כולל זמן ההפסקה.
תמיד רצוי להודיע למנחה על איחור. כשמדובר באיחור קל (עד כ-15 דקות) בדרך כלל המנחה יחכה למשתתף המתעכב. כשיש אילוץ המחייב איחור יותר גדול, או כשאי אפשר להגיע, חשוב להודיע על כך למנחה מוקדם ככל האפשר כדי שיספיק להזמין משתתף אחר.

שאלו אותנו

לא מצאתם תשובה לשאלה? מוזמנים לפנות אלינו