מיכל יובל פיקרסקי

מיכל יובל פיקרסקי
ויסרף חופשי בהנחיית מיכל (משוהם) 30.4.2020

סיכום סרף-זום ראשון של קבוצת שוהם בנושא קורונה- חופשי.
אז התלבטנו אם לקיים את המפגש בפורמט הזום החדש לנו, והתלבטנו מה יהיה הנושא, והתלבטנו כמה משתתפים להזמין ואם רק אנשים מוכרים או גם חדשים, והתלבטנו אם הטכנולוגיה תזרום או תִּתְקַע אוֹ תִּתָּקַע
ואחרי שהתלבטנו, החלטנו ללכת על זה.

והיו שם- אורלי, חגית, ליאורה, מויש, רפי, מירי, אני (על ההנחיה) ועדי הנפלאה על הטכנולוגיה.
וכל אחד ואחת הביאו מסלון ביתם את הנגיעה שלו לימי הקורונה

אז מה שמענו שם? ספר ילדים חדש מאת טלי ורסנו אייסמן ששמו דרקורונה, ושיר בשם "המצב הקיומי" מאת אורה עשאל העוסק בבדידות כמצב קיומי; קטע פרוזה העוסק בכדור הארץ המתחיל במשפט "באחד הבקרים נעור כדור הארץ וניער את כדור הארץ" מתוך הספר "הפרפר חוצה את הכביש" מאת אווה קליפי; וקטע מתוך "בין שתי ערים" של דיקנס; ומתוך "אהבה בימי כולירה"; ושיר של פושקין על מגיפת הכולירה; ושיר של ג'והן דון "איש איננו אי" המסתיים במילים "אל תשאל למי צלצלו הפעמונים…"; וגם קטע מתוך "היסטוריה של מהירות: מדריך פילוסופי ומעשי להאטה" מאת עמית נויפלד; ושני שירים אישיים שכתבה אורלי.
וסיימנו ב"שמלות של אמא" מאת מרים ילן שטקליס, רק כי הרגשתי כי לא ממש דיברנו על הפיג'מות בהן אנחנו מסתובבים בבית בלי הפסקה.

והיה מרתק ושונה ומאתגר ופתוח ועצוב ומצחיק… אבל הכי קשה היה לנו בלי השקשוקה המושקעת ובלי הכריכים הבריאות הטעימים. כי אצלנו האוכל הוא ממש שווה, אם לא מתעלה ממש, על הטקסטים.