שריל שוהם

שריל שוהם
" Vsurf  "Epocalypse" Sheryl moderates (from Herev Leet) 5.4.2020.

דן, אליס, נדב, שריל, סטיב, תמר וציפורה התקרבו ביום ראשון ה-5 באפריל כדי לשקול את נושא האפוקליפסה. בבחירת הנושא הזה, תהיתי אם המשתתפים יחקרו את משבר קורונה הנוכחי שלנו או לרדוף אחר מגוון אחר של נתיב אפוקליפטי. דן שיתף כי המשמעות היוונית של אפוקליפסה היא "התגלות" או פשוטו כמשמעו לחשוף משהו חבוי. אבל באנגלית אנחנו בדרך כלל משתמשים במונח כדי להתייחס להשמדה נבואי של כדור הארץ. ההגדרה האנגלית מחברת בין שני הנושאים האלה בספר ההתגלות ("אפוקליפסה" ביוונית). מה יחשוף גלישת הספרים של האפוקליפסה שלנו?
לוקח אותנו לעולם אלטרנטיבי פוסט אפוקליפטי, פתחה תמר עם קטע מתוך "אומה" של טרי פרצ ' ט. הטקסט שלה תיאר את מאו, ילד נאלץ לתפקיד מנהיגות על ידי חורבן עולמו על ידי גל צונאמי. שוחחנו על איך הבעיות הנוכחיות הכריחו אותנו לשנות את התנהגותנו או לחשוב מחדש על מציאות אישית בהתבסס על הצרכים של הרגע.
ציפורה קראה מתוך ספר יום הדין מאת קוני וויליס, שמספר על קיברין, נוסעת בזמן שמוצאת עצמה לכודה באנגליה בשנת 1348 בתקופת האפוקליפטית של המגפה השחורה. הזדהינו עם הדילמה שלה, כי כמונו היום, קיריבין לא יודע איך או אפילו אם, היא תהיה מוציאה.
סטיב הדליק את מצב רוח יום הדין שלנו עם קריאה מעשית ואולי קצת לשון בלחי מניו יורק טיימס, זכאי: " coronavirus ומין: שאלות ותשובות ". https://www.nytimes.com/2020/03/30/style/sex-coronavirus-questions-answers.html " חלק מאיתנו מזדווגים בשבי אמיתי. חלקנו בכלל לא. המגפה מעלה הרבה בעיות סביב מגע פיזי אינטימי בטוח, ואיך זה עשוי להיראות בעתיד." התווכחנו אם התוכן מספק ייעוץ מעשי קול בכל עת, בין אם המסר הוא " עסקים כרגיל ", או בין אם האם המאמר הוא פרודיה, אם כי אחד משעשע.
בחירת הטקסט של דן, השיר אפוקליפסה של סיגריות אחרי סקס, ממיס את הרעיונות של התגלות וגם חורבן סופי במערכת יחסים שהבעיות שלה אין שום קשר לוירוס קורונאווירוס. תכונת מסך השיתוף של זום אפשרה לדן לשתף איתנו את מילות השיר ואת המנגינה. https://youtu.be/sElE_BfQ67s
אליס ג ' וקסטציה שני סופים שונים מאוד לעולמות כפי שנצפו על ידי טי. אס אליוט ולאונרד כהן. ב " האיש החלול " של אליוט התמוטטות המלאה של השפה, תפילה והרוח מתבטאת כ " העולם מסתיים / לא במכה אלא יבבה ". כהן התמוטטות דומה של העולם, אבל בגרפית, חשוכה הגיון. גבולות נעלמים ו " דברים הולכים להחליק… לכל הכיוונים," הוא סיים: " ראיתי את התינוק העתידי: זה רצח." דיברנו על איך הזמן, תרבות וניסיון אישי משפיעים לא רק על השפה בשימוש , אבל החזון של איך העולם יסתיים. מסך שיתוף היה בונוס נוסף גם כאן.
נדב סיפק לנו מגוון אחר של סוף עולם, בכלל לא כמו ה "יבבה" של טי. אליוט במדריך הטרמפיסט לגלקסיה מאת דאגלס אדמס, אפוקליפסה כדור הארץ היא לא יותר מאשר החלטה בירוקרטית הנוגעת לפרויקט בנייה: פלאנט כדור הארץ פשוט היה בדרך וההחלטות התקבלו ללא ידיעת כדור הארץ לסיים את קיומו של כדור הארץ שתי דקות לאחר ההודעה הרשמית. אין סיכוי לייסר או לדאוג להשיג ביציות לפסח.
שריל הביאה אותנו לעבודה הדיסטופית של מרגרט אטווד, אוריקס וקרייק. גרסה זו של האפוקליפסה נוצרה אנושית לחלוטין, מהונדסת גנטית לתוך הויטמינים שאנו לוקחים כדי לשמור עלינו בריאים. נושאים של איזו אחריות יש לנו על המשבר הנוכחי שלנו עלה. כהונתו של אטווד "כסף אוסמוזה" הוביל אותנו לשקול איך למרות הטרגדיה המתמשכת, יש רבים שעושים את ההון שלהם בגלל זה.
בסך הכל, אנחנו מודאגים, צחקנו ובילינו ערב מהנה בחווית "אפוקליפסה אולי" הוירטואלית שלנו (לא עכשיו!).