רותי אורדע

לדף הפייסבוק של רותירותי אורדע
סרף "חלומות" בהנחיית רותי אורדע בביתו של פייסי בתל אביב. 5.3.18.
איך מסכמים ערב המקבץ  אסופה מגוונת של  אנשים איכותיים וטובים , שקוששו  חלומות מזויות שונות ומפתיעות  למדורת שבט חמימה ונעימה בביתו המזמין של פייסי…״ערב שהרגיש כמו התכנסות חברתית חמה נעימה ומצחיקה של ידידים ותיקים״(כפי שהיטיב לתאר זאת טל )..
פייסי, עם טקסט פותח של אהרון אפלפלד מ״האיש שלא פסק לישון״ עם זרימה בלתי פוסקת בין עירות לשינה ,המאפשרת חיבור לטראומות עבר ולאנשים ממקום מאפשר, שלא יכול היה להתקיים בשום מסגרת אחרת , שאיננה בחלום.
עופר- עם טור ה״חולמים״ מה״טיימאאוט״ של שלמה קראוס פעיל מחאה חברתי החולם עצמו מגויס להושעתו של ביבי המייצג כל מה שהוא מוחה כנגדו בחיי העירות… טקסט שהוביל לשיח על הדחף   להיות ״המושיע״ הבא לידי ביטוי עד כדי  אבסורד בחלום.
שחר-עם ״שורשים ושעורים בזמן״  של ד״ר בריאן ברייס ,סיפור אמיתי  על טיפול פסיכיאטרי בהיפנוזה   באמצעות רגרסיה לחיים קודמים, ושיח שהתפתח בעקבותיו על תשדורות בחלומות , ובחלומות בהקיץ.. מה שם מגיח  מתוך התת מודע, מה מהזיכרון,ומה אולי מידע המגיע ממימדים אחרים…
נורית- סרפרית חדשה – הביאה טקסט שכתבה בעצמה על חווית צלילת עומק(בתרתי)שחוותה כמצב חלימה שנכנסה אליו במצולות, והתייחסות כאל החופש המוחלט, השחרור ,ואיבוד שליטה.. איבוד הקשר לעולם החיצון , ממש כמו בחלום.. ומקום של קבלת תשובות עומק אמיתיות ל.. האם בכלל לשוב משם, ולמה..
טל- עם טקסט מסויט ועוצמתי מ״1984״ של אורוול – שבו עינו של האח הגדול פקוחה עלייך גם בחלומות, ומשיגה אותך גם שם, במקום המפלט האחרון שנותר לך כפרט.
מרב- סרפרית חדשה נוספת-הביאה זוית מפתיעה ומרעננת מטובלת בחרוזים והומור מספר ילדות נוסטלגי  ״עופרית בלופרית״ הילדה שחולמת בהקיץ מציאות טובה יותר מזו שחיה בה ובורחת ממנה. מציאות שבה היא יכולה להיות כל מה שמתחשק לה …
ואני, רותי, עם שיר שכתבתי פעם על חלומות שהם אכסניה להתפרצות  רגשות מודחקים העושים   בלגאן בחיים וגורמים להתעוררות עם קשרים מפתיעים.
ככה זכינו כולנו לחוות זוויות  חלום שונות  מסקרנות ומפתיעות  .
מקווה שהצלחתי לארוז כראוי את הממתק הזה,ולשחזר את הטעם והכייף שנחווה  בצוותא בסרף חלומי ומעיף.