עפרה בן-עמי

לעמוד הפייסבוק של עפרהעפרה בן-עמי
סרף "אי ודאות" בהנחיית עפרה בביתה בתל-אביב. 7.2.2019
בוק סרפינג ניחן באי ודאות בסיסי וזה חלק מהקסם של המיזם. אני תמיד מקווה שתיווצר תקשורת מוצלחת בין מי שהזמנתי, אבל היי! זה לא מובטח מראש. הפעם, חלק מהנוכחים היה מוכר לי וחלק לא ואיש מהם לא בילה עם השני/ה ערב של בוק סרפינג. במילים אחרות, הכול היה פתוח כשיצאנו לדרך. לשמחתי מיד נקשרה בינינו שיחה, במובן המאפשר של המילה, וזו התגלגלה וברוח טובה. רוב הערב המושג "אי ודאות" שלח אותנו בעיקר להרהורים פילוסופיים. רק טקסט אחד הובא בעקבות סיפור אישי, השאר נבעו מאסוציאציות פחות אינטימיות עם המושג, והמנחה הספציפית הזאת לא דוחפת לשם כשזה לא קורה מעצמו.
דיברנו על ההנאה מחיפוש טקסט לסרף, על החרדה שאי ודאות מעורר, על אי ודאות אצל ילדים, אלוהים הגיח ושב להסתתר כדרכו, שוחחנו על אי ודאות כעובדת חיים קיומית, אחד מאיתנו כתב לכבוד הסרף שיר על אי שנקרא אי ודאות, וטקסט אחד הניח בפרספקטיבה סוגים של אי ודאות. לא דיברנו על מצבים אקוטיים של אי ודאות כמו השואה או הפליטים המתאמצים למצוא מקלט באירופה. הנאה מיוחדת נגרמה לי כשאחד המשתתפים שאל אם יש לי את "אליס בארץ הפלאות", שלא הבאנו לסרף. ברור שהיה ובוודאות התאים שיקרא לנו את השיחה של אליס עם הזחל, בסרף על אי ודאות.
הטקסטים שהוקראו בנוסף לאליס: קטע מ"ההפרכה של האפור" מתוך בלוג של אליעזר יודקובסקי; קטע מ"איש הקוביה" רומן מאת לוק ריינהרט; השיר "אי ודאות" מאת שמוליק קלוסקי; קטע מ"המאבק שלי" כרך 1, "מוות במשפחה מאת קרל אובה קנאוסגורד; קטע על היין והיאנג מתוך "פניך אינם משקרים" מאת מיצ'יו קושיו לצד קטע של חנוך לוין הצעיר מתוך "מטעם" 19; הפזמון "ללכת אל הלא נודע" של דני סנדרסון; קטע לראש השנה מתוך "התשובה של קפקא" מאת יותם עזריאלי; וקטע מתוך "מחכים לגודו" מאת סמואל בקט.
המקטרת של מגריט מעטרת את הסיכום כי ריחפה מול עיני כהשראה במהלך השבוע שקדם לסרף. תודה גדולה לכם חברים וחברות על הערב שבילינו ביחד. כעת תורכם לספר איך היה לכם. אפשר לעשות זאת כאן ובדף "חוויה" באתר "בוק סרפינג". כשמתאפשר צרפו גם לינקים לטקסטים שקראתם.
Ofer Lifshitzz ,Noam Weisberg ,Sima Kleiman ,Shira Kislev ,Shimon Gelbetz ,Shmulik Kaluski, אלה אבירם