גיא נעמתי

לעמוד הפייסבוק של גיאגיא נעמתי
סרף "חופש"בהנחיית גיא, בביתו באנגליה – קיימברידג', 6.4.19. 
אחרי הפסקה יותר מדי ארוכה סוף סוף עשינו סרף בקיימברידג', בנושא חופש באווירת החג שמגיע. היינו 8 (מספר הקסם) והיתה שיחה ממש מעניינת על מה זה חופש, מה זה חירות (שזה שונה לגמרי מחופש מסתבר), ואיך חופש בכלל עובד? המסקנה שהגענו אליה פעם אחר פעם היתה שחופש מוחלט ללא גבולות בכלל כנראה לא שווה הרבה, אבל ברגע שיש גבולות זה לא לגמרי חופש. מאין פרדוקס שכזה.
לגבי הקטעים, ביקשתי מהנוכחים שיכתבו כמה מילים על הקטע שבחרו, אפשר לקרוא למטה. לפני זה רק אגיד שבמישור האישי עשיתי מעשה אמיץ ושרתי את הקטע שלי (let my people go באווירת החג), אפילו היה לי בית בצרפתית (למרות שהדוברת צרפתית בחדר לא ממש הצליחה להבין מה שרתי). צרפתי את ה11 שניות הראשונות. היה כיף ומעניין, וגם גרם לי לחשוב על לעשות ניסוי בוקסרפינג שירים (סונג-סרפינג)?
עד לסרף הבא, חג חירות/חופש שמח מקיימברידג'!

========================================

I Want To Break Free/ Queen
נבחר בגלל מושג החופש והשחרור שבא לידי ביטוי במילים של השיר, המסר, הקליפ ובכלל בגלל דמותו של פרדי מרקיורי ומה שהוא מייצג בעיני כ'חופשי' מהרבה בחינות.
==========================================
https://www.nytimes.com/…/freedoms-not-just-another-word.ht…
עניין אותי לנסות להבין את מקורות רעיון החירות בתרבויות שונות. איך בכל מקום ובכל תקופה אנשים נמשכים ובו זמנית נרתעים מיישום החירות מול האחווה.
==========================================
מידע על הספר של אתמול Bird by Bird, by Anne Lamott קטע מפרק שנקרא Broccoli הקטע מדגיש כמה חיוני להאזין לקול הפנימי והשקט שלנו – ולא למה שהסביבה וההורים רוצים שנאמין – כדי לשמור על חופש יצירתי, על היכולת שלנו ליצור ולא להישבר ולהתייאש.
==========================================
הקטע שקראתי היה מתוך "The Return of the Thin White Duke"
סיפור קצר מתוך הספר/אסופה Trigger Warning
של Neil Gaiman
נבחר בשל תיאור הדמות כבעלת כוח בלתי מוגבל, שהוא מעין חופש בלתי מוגבל, שלמרותו הדמות לא מאושרת