דליה פישמן

דליה פישמן
סרף "מפגשים" בהנחיית איריס אהרוני בבית שיפרה בניו ג'רסי  18.6.2019
…,ישבנו, אחת עשר נשים, בחדר השמש הצבעוני והמזמין של שיפרה רחבת הלב והצחוקים. הקראנו מספרים קטעים על מפגשים, סיפור שאחת המשתתפות כתבה (היא סופרת שכבר פירסמה), ולסיכום שיר מלבב על מפגש בסרף.
המפגשים עלו אל על אל מפגשי רוח וחומר, משמעות החיים, פרויד והרמבם, גבולות ומעשים אסורים, חיי עונג או חיי צניעות, העולם הזה גשר צר או רחב ידיים, משוחרר ואפשרי מאוד. האם מיינדפולנס שייך לעולם הדת או העולם החילוני או שניהם כאחת.
היתה פגישה בין ילדה על הספקטרום עם אוטיזם שהשאירה אחות בת שנה בבית כשהועברה למשפחה מאמצת. היא מצפה לפגוש את אחותה בת השנה ומסרבת לקבל שאינה תינוקת יותר. מיפגש מרגש שפותח צוהר לתפיסת החיים של אנשים מיוחדים.
סיפור נוסף תיאר את הביחבוש בתאי המח של ילד שפוגש את הסובבים אותו והעולם מסביב
דרך עדשת ראייה מאוד מינורית ומגבילה. מרגש.
כמובן ששמענו קטעי קריאה מעוררי שאלות על פגישה בין מי שהיו אוהבים פעם ונפגשו בשנית אחרי שנים ארוכות, פגישות בין רחל המשוררת על שז״ר, אהבה בלתי ממומשת, ופגישה גם עם אשתו.
פגישה בין שכנות בחדר המדרגות שמתוארת כסצינה בסרט מתח מעוררת מועקה.
פגישה בין אשה עם מולדתה, על שביל ישראל שמספרת שכל פעם שהיא נפגשת עם נופי הארץ הזאת היא גם חווה פרידה.
מי היה מעלה על דעתו שפע של פגישות כאלה, מהסוג השלישי, הרוחני, מעורר המחשבה והשיחה, מפגש אינטימי, שבו כל המשתתפות מקשיבות בשקט ובכבוד ובפירגון. מפגשים שהפכו את הבוקסרפינג למקום שהתחושה של קבלת האחר מכתיבה את שטר החוקים.
וכמו שכל פגישה היא גם פרידה, מחכה הגעגוע לסרף הבא.